Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. május
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Főoldal / Pályázatok / GINOP 6.2.3-17-2017-00038 / Fejlesztési területek / 6. (Tanórán kívüli) Közösségfejlesztő, közösségformáló tevékenységek munkacsoport

GINOP 6.2.3-17-2017-00038

Projekt megnevezése: Lemorzsolódás csökkentése a Szekszárdi Szakképzési Centrum tagintézményeiben

Projekt azonosító száma: GINOP 6.2.3-17-2017-00038

Kedvezményezett neve: Tolna Megyei Szakképzési Centrum

Projekt megvalósítás időszaka: 2018. január 1 – 2021. június 30.

Szerződött támogatási összeg: 550 Millió  Ft

Támogatás mértéke: 100%

6. (Tanórán kívüli) Közösségfejlesztő, közösségformáló tevékenységek munkacsoport beszámoló

A folyamatos diákélet fejleszti a tanulók kreatív gondolkodását, problémamegoldó készségét, kommunikációját, együttműködését. A munkacsoport alapvető célja egy támogató, aktív, közösségformáló környezet kialakítása, ahol a diákok élménygazdagító programokon keresztül fejlődhetnek.

 

Intézményi életbe való bevonás erősítése; beilleszkedést, integrációt segítő, átmenetet megkönnyítő projektek területen:

Számos iskolai program adott lehetőséget a céljaink megvalósításának. A gólyaavató az első olyan program a tanév során, ahol játékos vetélkedők során végérvényesen felvesszük sorainkban a hozzánk érkező diákokat. A diákélet színesítésére a 2019/2020-as tanévben tökfaragó versenyt is rendeztünk, mely rendkívül jó hangulatban zajlott iskolánk udvarán.

A város életébe való aktív bekapcsolódást kiemelten fontosnak tartjuk. Amellett, hogy a helyi hagyományok ápolását, a városhoz való kötődést erősítő programokon részt veszünk, diákjaink szívesen segítenek minden évben pl. az idősek napja alkalmából megrendezésre kerülő ünnepség lebonyolításában, sütemények sütésében az idősek számára. De részt vettünk az Aztakeservit Értékőr Egyesület szervezésében megrendezett szemétszüreten is.

A téli ünnepek iskolai keretek közötti megtartásának nagy hagyománya van intézményünkben. A Mikulás ünnepség osztályszintű megtartása mellett karácsonyi műsorunkra és az azt követő hangulatos osztályprogramokra minden évben nagy erővel készülünk.

A farsangot iskolai szinten, játékos, szórakoztató feladatokkal fűszerezve szervezzük meg, ahol nem csak a diákok, hanem a pedagógusok is aktívan részt vesznek a feladatokban, ezáltal is erősítve a diák-tanár kapcsolatokat.

 

Eredményesen kivitelezett Határtalanul pályázat területen:

A Határtalanul pályázatot egy nagyon jó lehetőség a diákok számára, hogy erősítsék a határon túli kapcsolatokat, megismerjék a külhoni magyarok életét. A 2018/2019-es évben 1 nyertes pályázatunk volt, míg a 2019/2020-as tanévben kettő. 2019.04.08-12. között 28 diákunk 3 kísérőtanárral utazott Erdélybe Székelyudvarhelyre, majd az erdélyi csoportot 2019. 05.06-10. között láttuk vendégül Dunaföldváron. A következő évi pályázatok közül az Együttműködés a középiskolák között egyik utazása 2019 őszén megvalósult. Sajnos a erdélyi utazás, valamint a másik pályázat során tervezett szlovákiai tanulmányi kirándulás a koronavírus járvány miatt kialakult helyzetben, elmaradt. Reményeink szerint 2020 őszén pótolhatjuk a 2x5 napos utat.

 

Sportköri tevékenység működtetése (egészség- és környezettudatos életmódra nevelés programok) területen

A lehető legtöbb lehetőséget igyekeztünk megragadni annak érdekében, hogy diákjainkat aktív sportolásra bírjuk. Az iskolában megszervezett judo edzésen túl a városi kék szalagfutáson, túrázásokon vehettek részt a tanulók. Ezen kívül összemérhették magukat futsal, teqball és egyéb sportokban is a helyi gimnázium tanulóival.

Az egészséges életmódra nevelés érdekében minden évben témanapot tartunk, ahol a mozgásos programokon túl egészséges ételeket kóstolhatnak a gyerekek.

A drogprevenció és egyéb káros szenvedélyek megelőzése érdekében előadásokat szerveztünk tanulóink számára. Ezeket az előadásokat védőnők, rendőrök és pszichológus tartotta.

A környezettudatos szemlélet kialakítása az egész iskolai életet átszövi. A tanórák anyagához kapcsolódóan, az adott szakmában legfontosabb környezetvédelmi kérdéseket a szaktanárok minden esetben feldolgozzák.

 

Tehetséggondozó tevékenységterületen:

Tehetséges diákjainkat rendszeresen kísérjük versenyre. A 2019/2018-as tanévben megyei tálemtumként kapott díjat egy tanulónk, mivel a Szép Magyar Beszéd és az Implom József Helyesírási versenyen is megyei elsőként jutott tovább az országos döntőbe. Sajnos az idei évben az országos verseny elmaradt.

Az Országos Szakközépiskolai Közismereti Tanulmányi Versenyen minden évben részt vesznek diákjaink. A 2019/2020-as tanévben a komplex tantárgycsoport versenyén a regionális fordulóra készült egy csapatunk, de a járványhelyzet miatt a verseny elmaradt.

A Szakma Kiváló Tanulója Verseny megyei fordulóján sajnos az elmúlt két évben nem volt továbbjutó tanulónk.

Egyéb szakmai versenyeken is képviseltettük iskolánkat, pl. a Csapó Dániel Emlékversenyen, valamint a Pék hagyományőrző versenyen,

A továbbiakban is szeretnénk tehetséges diákjainknak megadni a lehetőséget arra, hogy versenyhelyzetekben is megmutathassák magukat.

 

A koronavírus járvány miatt az egyéb tanórán kívüli tevékenységek elmaradtak, azonban kihasználva az internet adta lehetőségeket igyekszünk a tanulóink számára nem csak a tananyagot átadni, hanem olyan tanácsokkal látjuk el őket, amelyekkel könnyebben meg tudnak birkózni ezzel a rendkívüli helyzettel.

Kapcsolódó képgaléria

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva