Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. május
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Összes esemény ›

Főoldal / Pályázatok / GINOP 6.2.3-17-2017-00038 / Fejlesztési területek / 5. Pályaorientáció, életút-építés, utánkövetés munkacsoport

GINOP 6.2.3-17-2017-00038

Projekt megnevezése: Lemorzsolódás csökkentése a Szekszárdi Szakképzési Centrum tagintézményeiben

Projekt azonosító száma: GINOP 6.2.3-17-2017-00038

Kedvezményezett neve: Tolna Megyei Szakképzési Centrum

Projekt megvalósítás időszaka: 2018. január 1 – 2021. június 30.

Szerződött támogatási összeg: 550 Millió  Ft

Támogatás mértéke: 100%

5. Pályaorientáció, életút-építés, utánkövetés munkacsoport beszámoló

1. Általános és középiskolai szintek közötti átmenetet segítő programok

2019 őszi időszakában is az előző évek hagyományait folytatva pályaorientációs céllal látogattunk el a helyi és a környező településeken található általános iskoláiba. Ahol lehetőséget kaptunk a tanulóknak tartottunk pályaválasztási tájékoztatót, de szülői értekezleteken is részt vettünk.

Évente 2 nyíltnapot szerveztünk a 8. osztályos tanulók számára. Ezeken a napokon minden általunk oktatott szakmában kipróbálhatták magukat a tanulók. Ezt a tevékenységünket azzal egészítettük ki, hogy a helyi gimnázium pályaorientációs napjának egyik állomásaként gyakorlatias, szakmakipróbáló programokat szerveztünk.

A Dunaújvárosi pályaválasztási kiállításon minden évben részt veszünk. Az iskola diákjai által készített termékekkel, munkadarabokkal, interaktív feladatokkal vártuk az általános iskolai tanulókat és szüleiket.

A Szakmák éjszakája program során nemcsak az általános iskola 7- 8. osztályos tanulókat vártuk, hanem a felnőtteket és a kisebbeket is. Nagyon jó hangulatban teltek minden évben ezek az esték. Sajnos 2020-ban a koronavírus járvány miatt a rendezvény elmaradt.

„Jövőd záloga” – a Szekszárdi Pályaválasztási Kiállítás többnapos programjain, amit a Babits Mihály Művelődési Központban rendeztek meg, mindkét évben bemutathattuk magunkat. 2019-ben egy nappal bővült a rendezvény, mert a nulladik napon csak az SZC iskolái mutatkoztak be. Ezen a rendezvényen is igyekeztünk rövid interaktív tevékenységgel felkelteni az érdeklődést iskolánk iránt.

A digitális munkarend során az iskolai honlap és facebook oldal lehetőségeit használtuk annak érdekében, hogy a leendő tanulókat megfelelő módon informálni tudjuk.

A végzős tanulók további terveinek felmérését is online mértük fel.

A tavalyi tanévben végzett tanulóink pályakövetését is elvégeztük.

 

2. Tanulói életpálya-építést szolgáló programok

Pályakorrekció két tanuló esetében történt, akik az első évben cukrász szakmára jelentkeztek, de nem sikerült teljesíteni a követelményeket. Az évfolyamot eladó szakmában ismételték meg.

2019. márciusában a Csapó Dániel emlékversenyen versenyen vett részt egy Cukrász tanulónk, ahol jó eredménnyel szerepelt

Részt vettünk a Dunaföldvári Rendőrőrs tájékoztató előadásán, melyen a drogprevenciós előadás után bemutatták a rendőri pálya előnyeit, hátrányait.

A helyi mentőállomáson történő látogatáson vehettek részt tanulóink, ahol az újra élesztésről tanulhattak. Ezt folytatva szerveztünk meg egy újjáélesztési tanfolyamot iskolánkban 2019. decemberében.

Minden évben van olyan tanulónk aki próbára teszi magát az SZKTV verseny megyei fordulóján. Sajnos az elmúlt két évben nem volt továbbjutó tanulónk.

2019. őszén üzemlátogatást szerveztünk a paksi Atomerőműbe, valamint a előzó évben az Első Magyar Pékpont-Rendszer Kft. Dunaföldvári üzemébe. Ezen kívül a helyi pékségbe és cukrász üzemekbe rendszeresen ellátogatnak diákjaink, hogy gyakorlati tapasztalatukat gyarapítsák.

 

3. Felkészítés a munka világára - Tolna Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központ tájékoztatója

A Tolna Megyei Kormányhivatal munkatársai minden évben megtartják végzős diákjaink számára a tájékoztató előadásukat. Segítségükkel tanulóink megismerkedhettek az álláskeresés buktatóival, azok elkerülésének lehetőségeivel. A munkáltatók jelenlegi elvárásaival, a tanult szakmák munkaerő piaci keresettségével. A munkavállalás során szem előtt tartandó alapvető szabályokkal. A külföldi munkavállalás előnyeivel, hátrányaival. A tanulókat bevonva szituációs gyakorlatokkal bemutatták, hogy zajlik egy-egy állásinterjú (személyes, telefonos stb.).

Az osztályfőnökök és a mentorok rendszeresen tartottak pályaorientációs beszélgetéseket a lemorzsolódásban érintett és nem érintett tanulók részére.

Kapcsolódó képgaléria

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva